Tate Multimedia zapowiada nowy tytuł – Steel Rats

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Rodzime studio Tate Multimedia zapowiada nowy tytuł – Steel Rats. To motocyklowa gra akcji, która ma łączyć w sobie zarówno elementy jazdy motocyklem i wykonywanie trików przy jego użyciu jak i walkę z przeciwnikami.

„Steel Rats” to wyścigowa gra akcji przedstawiona w formie 2,5D. Czy możemy więc liczyć na rozwiązania znane z innej hitowej produkcji studia, czyli Urban Trial Freestyle? Nie wiem jak Wy, ale ja jestem jak najbardziej za, mimo, że na potrzeby produkcji twórcy opracowali zupełnie nowy model fizyki.

„Jeśli chodzi o gameplay, chcieliśmy zawrzeć w naszym tytule elementy, które będą ciekawe dla różnych typów graczy. Mamy coś co przyciągnie uwagę speedrunnerów, graczy lubujących się w walce, czy robieniu tricków na motorze. Liczymy na to, że gracze będą mieli mnóstwo frajdy z tego tytułu i jednocześnie zaskoczą nas unikalnymi sposobami gry.” – mówi Wojtek Biliński, Head of Studio.

Tate Multimedia zapowiada Steel Rats

Akcja „Steel Rats” osadzona będzie w retro futurystycznej rzeczywistości, gdzie jako członkowie gangu Stalowych Szczurów walczą z armią mechanicznych tworów, zwanych junkbotami.

„Steel Rats osadzone jest w retro futurystycznej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Połączyliśmy elementy dieselpunka, steampunka z innymi inspiracjami, tworząc naszą własną, unikatową mieszankę zarówno pod względem estetyki, jak i miodności i gameplayu.” – mówi Jacek Gburczyk, Art Director w Tate Multimedia.

Junkboty w Steel Rats

 

W sieci właśnie pojawił się świeży zwiastun zapowiadający tytuł na PC, PlayStation 4 oraz XBox One – produkcja zadebiutuje w przyszłym roku:

Ciekawostką jest fakt, że przy produkcji współpracuje japońskie trio rockowe „The 5678s”. Zespół można zobaczyć m.in. w filmie Quentina Tarantino „Kill Bill Volume 1”. Na potrzeby „Steel Rats” powstał specjalny remaster numeru „Hoovering”, który na potrzeby gry nagrano na nowo w podparyskim „Midilive Studios”, gdzie nagrywano muzykę do takich filmów jak „Hellboy 2: Złota Armia”, czy „Uprowadzona”.

Jako, że Urban Trial Freestyle wspominam bardzo dobrze, mogę spokojnie stwierdzić, że już czekam na „Steel Rats„. Jeśli i Wy jesteście głodni kolejnych informacji od Tate Multimedia – koniecznie śledźcie nasz portal!

Nie zapomnijcie również rzucić okiem na nasz wywiad ze studiem w cyklu „10 pytań do…”!

O autorze:

Arek Grasela

Arek Grasela

Człowiek-przypominacz i pomysłodawca serwisu. Gracz niemal od urodzenia, a wolnych chwilach hobbystyczny pseudo-dziennikarz. Miłośnik popkultury i literatury, zawodowo grafik komputerowy, a od niedawna twórca gier.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze:

Publicystyka

Co tworzy dobrą zapowiedź gry?

Żeby zapowiedzieć, trzeba odpowiedzieć. Stara zasada głosi, każda historia powinna mieć swój wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Jeżeli będziemy trzymali się tego wzoru, to na pewno

Czytaj więcej »
Konkurs fury gaming
Konkursy

Konkurs! Wygraj gamingowy sprzęt od Fury!

Oprócz półki wypełnionej ulubionymi grami żaden gracz nie może funkcjonować bez odpowiedniego sprzętu! Szczególnie pecetowe granie wymaga wyjątkowych podzespołów. Z pomocą przychodzi więc Fury Gaming! Dzięki

Czytaj więcej »