Przedsmak Rise of Insanity w Early Access

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Już od 3 sierpnia tego roku możemy na steamie znaleźć w Early Access kolejną polską gre – Rise of Insanity. Mamy tu do czynienia z pierwszoosobowym horrorem i jak każdy dobry przedstawiciel tego gatunku będzie zabawiał się z naszą psychiką. Tym bardziej, że sama fabuła opowiada historię psychologa, którego rodzina zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jakby tego było mało we wszystko wplątany jest jeden z pacjentów (wyjątkowo trudny przypadek), którego główny bohater poddawał eksperymentalnej metodzie terapeutycznej.

Ze względu na to, że gra w obecnej wersji nie przedstawia całej historii nie będę się porywać na jej ocenianie. Mogę powiedzieć, że na tym etapie jest ona opowiadana subtelnie poprzez przedmioty, nagrania i wydarzenia. Oprawa graficzna wygląda nieźle szczególnie biorąc pod uwagę wielkość studia. W celu wywołania odpowiedniego stanu psychofizycznego u gracza twórcy wykorzystują stare dobre sposoby. Znajdziemy tam między innymi jumpscary, surrealistyczne przemiany pomieszczeń gdy tylko odwrócimy głowę w inną stronę, wykorzystywanie światła i ciemności oraz budowanie atmosfery muzyką i dźwiękiem. Atutem tej produkcji jest to, że posiada wsparcie dla VR co w wypadku horroru może działać aż za dobrze.

Na obecnym etapie Rise of Insanity sprawuje się przyzwoicie. Do plusów zalicza się ładna grafika, spójna i czytelna fabuła oraz odpowiednio budowana atmosfera. Zagrożeniem dla gry mogą być dość typowe motywy użyte w historii. To czy gra obroni się w tej kwestii bardzo zależy od tego jak prowadzona będzie dalsza narracja i czy pojawią się dodatkowe zwroty akcji.

Z chęcią wrócę do gry kiedy będzie już pełnoprawnym dziełem. Zobaczymy czy pierwsze wrażenia będą spójne z ostatecznym odbiorem. Osobiście zachęcam do sprawdzenia Rise of Insanity we wczesnym dostępie 🙂

PS. Gra zawiera pewne elementy edukacyjne np. to urządzenie pod spodem każdy absolwent psychologii otrzymuje razem z dyplomem.

O autorze:

Aleksandra Jarosz

Aleksandra Jarosz

Gry? Gram, badam, tworze.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze:

Książki

Mary Doria Russell – Wróbel

Mary tą książką zadebiutowała. Pierwszym tytułem zdobyła od razu fanów, nagrody i brawa krytyków. Jedyną osobą, w świecie pisarzy sci fi, która miała tak samo

Czytaj więcej »