O nas

Aby poznać historię „Polskich Gier Komputerowych” należałoby sięgnąć aż do roku 2011, kiedy to z pasji do polskich produkcji powstała strona w serwisie Facebook. Założył ją Leszek, a niedługo potem dołączyli do niego Arek oraz Artur. W tym składzie PGK nabrało rozpędu i stało się miejscem zrzeszających miłośników polskiego gamedevu. Na fali popularności takich tytułów jak Wiedźmin, Dead Island czy Dying Light, strona zyskała na popularności, co zaowocowało wieloma konkursami i ciągle rosnącą rzeszą fanów. [Rozbójnik Janosik]

Polskie Gry Komputerowe z założenia miały być miejscem wyjątkowym dla społeczności fanów polskich gier, skupiającym najświeższe informacje z polskiej branży, jednocześnie promując nowych, niezależnych twórców. Fakt, że nie jesteśmy dziennikarzami i nie zajmowaliśmy się wcześniej zawodowo gamedevem, a strona cały czas funkcjonuje non profit, pozwolił nam spojrzeć na temat okiem zwykłego gracza i stać się nierzadko pomostem między twórcami, a odbiorcami gier.

Najbardziej intensywny rozwój przypadł jednak na rok 2016, kiedy to do redakcji dołączyła Ola, Krzysztof oraz Łukasz. Dzięki Oli i jej zaangażowaniu powstał kanał YouTube, który ciągle się rozwija, Krzysztof stworzył stronę, na której właśnie czytasz ten tekst, a Łukasz jest wcieleniem fabryki recenzji i dba o wysoką jakość treści w naszym serwisie oraz administruje grupą Steam.

Serwis, który właśnie przeglądasz jest klamrą łączącą całą naszą aktywność i nowym rozdziałem w historii Polskich Gier Komputerowych.