Mary Doria Russell – Wróbel

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Mary tą książką zadebiutowała. Pierwszym tytułem zdobyła od razu fanów, nagrody i brawa krytyków. Jedyną osobą, w świecie pisarzy sci fi, która miała tak samo spektakularny debiut jest Orson Card. #dobrapara

O czym jest Wróbel? A no o tym jak leczy się ludzka dusza. Gdzie się ukrywa bóg i czy w ogóle istnieje? Czy mimowolnie podążamy drogą, która jest przesadzona? Czy asceza może przybliżyć nas do zrozumienia najważniejszych rzeczy? Czy w cierpieniu ukrywają się religijne doznania?

To książka poruszająca, dojrzale patrząca na swoich bohaterów i pytania z jakimi się mierzy. Jest w niej mniej sci fi, niż mogłoby się wydawać. Najważniejsze przesłanie wypływa z tego co ludzkie.

Można by tak długo pisać o tym jak ważna to książka. A teraz najlepsze. Fabuła w jednym zdaniu – – jezuici ruszają w kosmos spotkać się z obcą cywilizacją, bo usłyszeli ich piosenkę.

Warto.

O autorze:

Leszek Trela

Leszek Trela

Najwięcej czasu spędzam w cyfrowych i papierowych światach. A, że granie wychodzi mi średnio, to częściej sięgam po książkę. Czytam tylko fantastycznonaukowe tytuły, bo czemu nie. Sejwuję zakładką.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze: