Laurka z okazji urodzin! Layers of Fear i Realpolitiks.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Gry również obchodzą urodziny. 16 lutego przyszły na świat dwa niezwykle ciekawe polskie projekty. Jest to doskonała okazja by przypomnieć sobie co zachwyciło nas w tych grach.

Layers of Fear obchodzi właśnie swoje drugie urodziny. Dla tych, którzy byli w tym czasie w śpiączce i nie słyszeli o tej grze zrobię krótkie wprowadzenie. Jest to horror psychologiczny opowiadający historię niezwykle zdeterminowanego artysty, który pracuje nad swoim opus magnum. W trakcie gry odkrywamy przeszłość jego i jego rodziny. Layer of Fear charakteryzuje się świetną oprawą graficzną i nieliniową opowieścią przez co w grę można zagrać parę razy by uzyskać nieco inne efekty. Odpowiedzialny za stworzenie tego dzieła jest Bloober Team.

Gra zebrała bardzo dobre recenzje. Metacritic ocenił tę grę na 7.2 okiem recenzentów i 7.7 sercem graczy. Ponad to gra otrzymała kilka nagród, Best Indie Game 2016 według PC Guru Magazine, Best Art Award 2016 przyznawaną w ramach Pixel Heaven oraz Best Horror Game 2016 od Windows Central. 2 sierpnia tego samego roku światło dzienne ujrzał dodatek do gry, który opowiada historię córki głównego bohatera podstawowej wersji gry. Layers of Fear zostało przyjęte bardzo ciepło i jest jednym z lepszych horrorów ostatnich lat.

Realpolitiks właśnie skończyło roczek! Swoje imię gra odziedziczyła po niemieckim terminie „Realpolitik”, którym określano politykę opartą na praktycznych i materialnych przesłankach zamiast na moralnych czy etycznych. W grze wcielamy się w głowę państwa, a naszym zdaniem jest zapewnienie obywatelom jak największego dobrobytu. Całość gry jest osadzona w realiach XXI wieku. Reprezentuje ona gatunek strategii czasu rzeczywistego (grand strategy). Realpolitiks można określić mianem Polskiej Europy Universalis.

Gra zebrała mieszane opinie, co mnie szczególnie nie dziwi ponieważ amatorzy tego gatunku są niezwykle wymagający. Realpolitiks zostało nagrodzone brązowym medalem przez Alpha Omega Gaming. Doczekało się również wersji mobilnej oraz dodatku, który ujrzy światło dzienne 15 marca. Być może właśnie z tej okazji wato zaznajomić się z tym tytułem. Odpowiedzialne za stworzenie Realpolitiks jest Jujubee.

Chciałabym w swoim imieniu i całej ekipy Polskich Gier Komputerowych życzyć naszym solenizantom wszystkiego najlepsze z okazji urodzin! Sto lat, sto lat…

O autorze:

Aleksandra Jarosz

Aleksandra Jarosz

Gry? Gram, badam, tworze.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze:

Książki

Andy Weir – Marsjanin i Artemis

Zacznę od tego, na czym przeważnie kończę swoje wypociny. Co autor wniósł do kanonu scifi? Andy może się, przede wszystkim, pochwalić pierwszą, naprawdę hard-hard, powieścią

Czytaj więcej »