John Christopher – Śmierć Trawy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

John Christopher, a właściwie Samuel Youd był brytyjskim pisarzem SF. I w sumie to nie napisał nić ciekawego, podobno, bo w PL ukazała się tylko jedna jego książka – Śmierć trawy. Szukając informacji na jego temat w necie, ciężko znaleźć jakieś ciekawe informacje. Po prostu był, pisał i wszystko wychodziło mu przeciętnie.

Jego najbardziej znana książka, to rzeczona Śmierć trawy. Zaczyna się troszku jak Interstellar. Światowe uprawy rolne zostają zniszczone. Spustoszenia, w tym przypadku, dokonuje tajemniczy wirus. Powoli kończące się jedzenie,wywołuje panikę, najpierw wśród rządzących, a potem cywilów. Środek i finał książki jest już bliższy do The walking dead. Ale nie ma tutaj zombie, tylko walczący ze sobą zwykli ludzie, którzy prawo i porządek zastępują myśleniem grupowym i racją silniejszego. Liczba spluw i granatów determinuje kto ma racje i kto zbierze łupy.

Autor, sprowadza swoich bohaterów do bandytów ze strzelbami, od momentu usłyszenia przez nich informacji o pustkach w państwowych rezerwach żywieniowych. Trochę szybko i bardzo na siłę. Nie ma u niego żadnego promyczka nadziei, czy chociaż próby naprawy świata przez bohaterów. To czysta nawalanka połączona z ckliwymi scenami, jak bardzo pojedyncze osoby w grupie się lubią.

Nawet nagrano na podstawie tej książki film, ale lepiej to przemilczeć.

Czyta się to nieźle; wystarczą dwie godziny i już koniec. Ale czy warto? Nie, lepiej dać sobie spokój.

O autorze:

Leszek Trela

Leszek Trela

Najwięcej czasu spędzam w cyfrowych i papierowych światach. A, że granie wychodzi mi średnio, to częściej sięgam po książkę. Czytam tylko fantastycznonaukowe tytuły, bo czemu nie. Sejwuję zakładką.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze: