Słowiańskie wierzenia w grach… Czemu nie? Testujemy Eventide: Słowiańska Baśń

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy gracz kiedyś trafia na produkcję, która w późniejszym czasie stanowi punkt odniesienia i na jej podstawie ocenia inne gry danego wydawcy. Według mnie na miano takiej gry całkowicie zasługuje Eventide: Slavic Fable. Dlaczego? Zaraz wszystko wyjaśnię.

Oprawa jest po prostu cudowna

Jeśli ktoś czytał moje poprzednie recenzje to doskonale będzie wiedział, że wyraźne kontury są dla mnie priorytetem. Miedzy innymi dlatego tak podoba mi się oprawa w pierwszej części serii Eventide. Każde miejsce, które przyjdzie nam odwiedzić posiada masę szczegółów, przez co odnosimy wrażenie, że obraz jest ostry i pełny kolorów, co w połączeniu ze sobą tworzy piękne lokacje, na które chce się zawiesić wzrok na kilka dłuższych chwil. Podczas podróży zobaczymy ponad 35 różnych lokacji, niektóre są utrzymane w ciemnych barwach, zaś kolejne będą po prostu przepełnione całą paletą dostępnych barw. Zarówno te pierwsze jak i drugie pomimo swojego zróżnicowania wyglądają ślicznie. Sporym zaskoczeniem były dla mnie animacje twarzy, które przeważnie są dla mnie zbyt sztywne. Muszę przyznać, że tutaj wyglądają one bardziej naturalnie niż w innych grach Artifexu, oczywiście do perfekcji jest jeszcze długa droga, jednak zawsze warto zauważyć nawet te najmniejsze kroki.

Jednak co się zmieniło w udźwiękowieniu? Szczególnie to nic, cały czas możemy usłyszeć spokojne melodie, które pomagają w budowaniu klimatu. Ogólnie mówiąc to właśnie muzyka oraz piękna grafika potęgują przyjemne wrażenia z każdej kolejnej minuty gry.

Walczymy ze złem i… szukamy kwiatka

Wcielamy się w sławną botaniczkę, która pewnego dnia dostaje list od swojej babci, potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Zaginęła bardzo cenna roślina, która ma ogromne znaczenie nie tylko dla staruszki ale również dla całego skansenu, którym się opiekuje. Chwilę po naszym przyjeździe okazuje się, że będziemy musieli uratować również babcię, którą porwał tajemniczy Boruta. W wykonaniu dwóch trudnych misji przyjdą nam z pomocą postacie ze słowiańskich wierzeń. Według mnie pomysł wprowadzenia do historii tych stworzeń jest świetnym pomysłem, ponieważ w czasie gry możemy również poznać małą cząstkę tego w co wierzyli nasi dawni przodkowie. W budowie historii w dużym stopniu pomaga oczywiście klimatyczna oprawa, co daje świetny efekt.

Ciekawe czy znajdziemy coś nowego w minigrach…

W tym miejscu wszystko zostaje po staremu. Trafimy na masę łamigłówek, które nie są specjalnie trudne więc ich przejście nie będzie stanowiło większego wyzwania nawet dla niedoświadczonych graczy. Sceny z ukrytymi przedmiotami są nieco trudniejsze, a to wszystko za sprawą dopracowanej grafiki, w której obiekty są lekko zlane z tłem i po prostu się w nie wtapiają dlatego odnalezienie naszych celów daje więcej satysfakcji. Warto też zaznaczyć, że często można się spotkać z grami, w których oprawa wizualna znacząco różni się od tej z odwiedzanych lokacji, w Eventide jest odwrotnie co można uznać za ogromnego plusa, ponieważ wszystko wygląda ślicznie. Dodatkowym wyzwaniem jest odnalezienie wszystkich kart kolekcjonerskich, które kolekcjonują się w naszym ekwipunku. Istnieje też drugi rodzaj znajdziek, a są to eteryczne kwiaty, za Za odnalezienie zarówno kart jak i roślin wpadną nam dwa osiągnięcia.

Podsumowując

Nie znajdziemy tutaj specjalnych nowości względem poprzednich gier, jednak twórcy rekompensują nam to wszystko przez szczegółowo dopracowaną oprawę zarówno graficzną jak i dźwiękową. Według mnie jest to jedna z najładniejszych gier, którego wydawcą jest Artifex Mundi. Większość minigier jest dosyć prosta co sprawia, że w Evetide mogą bez problemów grać zarówno osoby młodsze jak i starsze. Większym wyzwaniem jest odnalezienie wszystkich elementów kolekcjonerskich, które mogą przypaść do gustu graczom, którzy chcą zdobyć 100% osiągnięć.

Warto zagrać?

Tak! Jest to świetna przygoda dla każdego! 

Za

  • Oprawa graficzna
  • Udźwiękowienie
  • Słowiańskie stwory
  • Łamigłówki
  • Elementy kolekcjonerskie

Przeciw

  • Łatwa
ŚWIETNA!

Skala od 1 do 5

O autorze:

Łukasz

Łukasz

Najmłodszy z ekipy PGK, urodzony z myszką w ręce... Przeszedłem sporo gier, od starych Tomb Raiderów, przez Need for Speedy do nowych Battlefieldów. Lubię pisać o wszystkich grach, jednak tutaj zwrócę szczególnie uwagę na nasze polskie produkcje, a czasami może jakieś komiksy, książki, gry, lub filmy.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze:

Bez kategorii

Rekrutujemy!

Polskie gry to Twoja pasja? Czujesz się dobrze w słowie pisanym, a może lubisz montować filmy? Być może szukamy właśnie Ciebie! Ekipa Polskich Gier Komputerowych

Czytaj więcej »