10 pytań do… Best Toilet Games

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Czy wiesz, że w Polsce gry wideo tworzy ponad 400 firm? W cyklu 10 pytań do… macie szansę je poznać, a także dowiedzieć się nad czym pracują i jakie mają plany na przyszłość. Gwiazdą dzisiejszej odsłony jest Best Toilet Games! 


 

1. Skąd pochodzicie?
Połowa ekipy pochodzi z Poznania, druga połowa z Piły – w sumie jest nas dwóch. 🙂

2. Jak długo działacie?
Od 2012.

3. Jak zaczęła się Wasza przygoda w branży gier?
Nasze początki w branży gier były dość banalne. Grami interesowaliśmy się od dziecka i od zawsze marzyliśmy o stworzeniu własnej gry (pewnie nie jest to oryginalne 😛 ). W momencie gdy wydawało nam się, że potrafimy już programować rozpoczęliśmy prace nad naszą pierwszą grą. Po około roku od rozpoczęcia prac wydaliśmy nasz pierwszy tytuł.

4. Ile osób pracuje w Waszym studio?
2 osoby.

5. Jakie tytuły wydaliście?
SokoBall, Towerman i kilka gier HTML5

 

6. Nad czym obecnie pracujecie?

Obecnie pracujemy nad dwoma nowymi tytułami. Pierwszy z nich to prosta gra mobilna DOTS, która założeniami przypomina znaną z dzieciństwa zabawę „łączenie kropek”.

Strona projektu: http://thedotsgame.com/

Druga gra to My Doggy VR. Będzie to nasza pierwsza gra VR-owa, a zarazem najambitniejszy projekt jaki do tej pory realizowaliśmy. Gra to nic innego jak próba przeniesienia mechaniki elektronicznych zabawek „Tamagotchi” do środowiska Wirtualnej Rzeczywistości.

Strona projektu: http://mydoggyvr.com/

7. Jakie są Wasze plany na najbliższy rok?
W pierwszej kolejności chcemy zakończyć prace nad grami, które obecnie przygotowujemy. Mamy nadzieję, że obie gry zostaną wydane najpóźniej w kwietniu 2018. Po zakończeniu prac nad tymi projektami, chcemy przystąpić do realizacji kolejnych pomysłów (a mamy ich sporo 🙂 ).

8. Jak według Was będą wyglądały gry wideo za 10 lat?
Jeżeli nie nastąpi jakiś przełom technologiczny, to gry będą wyglądały tak samo jak obecnie. Od kilku (kilkunastu) lat jedyną rzeczą, która zmienia się w grach jest grafika, która z roku na rok staje się coraz bardziej fotorealistyczna. Mam wrażenie, że dotarliśmy już do takiego momentu, w którym nie potrzebujemy już kolejnych usprawnień graficznych, teraflopów, większych monitorów, wyższych rozdzielczości itd.
Dlatego gorąco kibicuję technologiom wirtualnej rzeczywistości, które od kilku lat powoli, ale skutecznie wchodzą na rynek gier. Jestem przekonany, że na przestrzeni najbliższych lat bardzo rozwiną się technologie AR i VR. Jeżeli nie, to jesteśmy skazani na kolejne remastery remasterów gier z PS1. 🙂

9. Jedna gra, którą byście wzięli na bezludną wyspę to…?
Fifa

10. Wyobraźcie sobie, że możecie stworzyć grę idealną, nie patrząc na budżet i możliwości – co to by było?
Z perspektywy twórcy, idealna gra to taka, którą będzie podobała się każdemu graczowi, do której każdy będzie wracał wielokrotnie, która będzie przynosiła gigantyczne zyski (w sumie po co skoro budżet nieograniczony… 😛 ) i nigdy się nie znudzi. Przy tworzeniu gry idealnej, developerzy powinni świetnie się bawić i z uśmiechem na twarzy powinni przygotowywać kolejne update-y i DLC-ki. I gdybyśmy mieli nieograniczony budżet i możliwości właśnie taką grę byśmy stworzyli. 🙂

Ekipie studia życzymy samych sukcesów, a Was zapraszamy do śledzenia naszej strony – już wkrótce kolejny wpis 10 pytań do…!

 

 

 

 

O autorze:

Arek Grasela

Arek Grasela

Człowiek-przypominacz i pomysłodawca serwisu. Gracz niemal od urodzenia, a wolnych chwilach hobbystyczny pseudo-dziennikarz. Miłośnik popkultury i literatury, zawodowo grafik komputerowy, a od niedawna twórca gier.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze: