10 pytań do… Baked Games

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Czy wiesz, że w Polsce gry wideo tworzy ponad 400 firm? W cyklu 10 pytań do… macie szansę je poznać, a także dowiedzieć się nad czym pracują i jakie mają plany na przyszłość. Gwiazdą dzisiejszej odsłony jest Baked Games!


 

1. Skąd pochodzicie?
Czeladź.


2. Jak długo działacie?
2 lata.


3. Jak zaczęła się Wasza przygoda w branży gier?
Jak zaczęła się Wasza przygoda w branży gier?
Nasza przygoda z branża gier była dosyć banalna. Od zawsze chcieliśmy je robić, ale nie było na nie pieniędzy. Kiedy w naszej drugiej spółce „Tenkai” software house
znalazła się pewna nadwyżka pieniędzy, postanowiliśmy zainwestować w nową spółkę.Tak powstał Baked Games z nowymi pracownikami grafikami i programistami. Nazwa Baked Games ma swoje nieco większe znaczenie, bo od słowa „Baker” – piekarnia chcieliśmy wyrazić to, że nie skupiamy się na konkretnej grupie docelowej, ale nasze gry robimy dla wielu graczy od tych najmniejszych do tych nieco większych i dla osób dorosłych. A w piekarni jak to zazwyczaj bywa mamy i pieczywo, ciasteczka i torty – jest duży wybór, tak samo u nas, też tworzymy różne gry.


4. Ile osób pracuje w Waszym studio?
6


5. Jakie tytuły wydaliście?
Wodny świat Rybki MiniMini+, Pampiś –zębowa przygoda, Icetris, Little Shopping, Guess the words, My Virtual Pet Care, Theatre Tales, Pet Care, Icetris


6. Nad czym obecnie pracujecie?
Manager Złodzieja.


7. Jakie są Wasze plany na najbliższy rok?
Wydanie dwóch gier średniej wielkości.

8. Jak według Was będą wyglądały gry wideo za 10 lat?
Jeśli technologia będzie już na tyle rozwinięta, to sądzę że sztuczne ai postaci będzie lepiej rozwinięte z własną osobowością, co doda lekkiej nieprzewidywalności w ich zachowaniu i uatrakcyjni granie. Tak jakbyśmy mieli kontakt z prawdziwymi osobami. Możliwe, że środowisko gry będzie tez lepiej rozwinięte np. będzie można dostać się do każdego budynku i nawet zamknięte drzwi czy okna nie byłyby przeszkodą (bo aktualnie większość budynków robi za tło do których nie można się dostać nawet przez okno). I prawdopodobnie VR będzie już lepiej rozwinięty i bardziej powszechny, co za tym idzie będzie więcej gier im dedykowany, oraz gadżetów które uatrakcyjnią granie np. rękawice.


9. Jedna gra, którą byście wzięli na bezludną wyspę to…?
Xcom


10. Wyobraźcie sobie, że możecie stworzyć grę idealną, nie patrząc na budżet i możliwości – co to by było?
Symulator bogacza: wcielamy się w postać która jest obrzydliwie bogata i możemy podejmować różne decyzje związane z naszą firmą i kasą. Możemy kupić sobie kraje, ludzi, itp., i w zależności od naszych wyborów zakupowych, akcja się toczy inaczej np. możemy mieć potem na karku mafie, możemy starować na prezydenta, otaczać się drogimi bzdetami, możemy zbankrutować i potem żyć na ulicy i grzebać w śmieciach by przetrwać. itp. (Takie lepsze Simsy na kodach z pierwszej osoby). Roboczy tytuł gry: Książe czy żebrak?

 

Ekipie studia życzymy sukcesów, a Was zapraszamy do śledzenia naszej strony – już wkrótce kolejny wpis 10 pytań do…!

O autorze:

Arek Grasela

Arek Grasela

Człowiek-przypominacz i pomysłodawca serwisu. Gracz niemal od urodzenia, a wolnych chwilach hobbystyczny pseudo-dziennikarz. Miłośnik popkultury i literatury, zawodowo grafik komputerowy, a od niedawna twórca gier.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze: