10 pytań do… Anshar Studios

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Czy wiesz, że w Polsce gry wideo tworzy ponad 400 firm? W cyklu 10 pytań do… macie szansę je poznać, a także dowiedzieć się nad czym pracują i jakie mają plany na przyszłość. Gwiazdą dzisiejszej odsłony jest Anshar Studios!


 

1. Skąd pochodzicie?
Jesteśmy studiem z Górnego Śląska z siedzibą w Katowicach.

2. Jak długo działacie?
Od 2012 roku. Za kilka tygodni będziemy obchodzić 5 urodziny.

3. Jak zaczęła się Wasza przygoda w branży gier?
Anshar Studios zostało założone przez Łukasza Hacurę (Creative Director) oraz Krzysztofa Biegańskiego (Lead Artist). Weterani studia City Interactive Games postanowili kontynuować współpracę, zakładając własne studio. W końcu co może być lepszego niż połączenie pasji z wykonywaną pracą?

4. Ile osób pracuje w Waszym studio?
Z garstki doświadoczonych osób Anshar Studios rozrosło się do blisko 40 specjalistów z branży gier komputerowych. Rok 2017 jest dla nas przełomowy, ponieważ przenieśliśmy się do nowego biura z piękną kuchnią i klimatyzacją w pokojach.

5. Jakie tytuły wydaliście?
Nasza dotychczas największa gra, Detached miała swoją premierę 18 maja na Steamie oraz Oculus Store. Survival w kosmosie przeznaczony jest dla graczy, którzy nie boją się ekstremalnych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości. Dotychczas wydaliśmy również kilka gier na systemy mobilne: The Path of Kara, M1 Manager, TinyGameDev oraz Kate Malone: The Hidden Detective dla Artifex Mundi.

6. Nad czym obecnie pracujecie?
Skupiamy się aktualizacjach do Detached, usprawniających rozgrywkę wieloosobową oraz mamy w planach porty na inne urządzenia/konsole. Dodatkowo pracujemy nad programem treningowym w VR dla polskich strażaków oraz wykonujemy zlecenia dla innych podmiotów.

7. Jakie są Wasze plany na najbliższy rok?
Na tę chwilę Detached czeka jeszcze wiele dobrego Do końca 2018 daleka droga, dlatego warto śledzić nasze poczynania na bieżąco na Facebooku, Twitterze, Instagramie i stronie internetowej ansharstudios.com.

8. Jak według Was będą wyglądały gry wideo za 10 lat?
10 lat to szmat czasu, dlatego ciężko przewidzieć jak bardzo rozwiną się gry wideo. Wydaje się, że dynamiczny wzrost zainteresowania VR-em (którego jesteśmy świadkami) w połączeniu z fotorealistyczną oprawą graficzną sprawi, że ciężko będzie odróżnić grę od rzeczywistości. Wierzymy jednak, że przed kolejne 10 lat gracze usłyszą o Anshar Studios niejeden raz 🙂

9. Jedna gra, którą byście wzięli na bezludną wyspę to…?
Jeżeli jakimś cudem uda się złapać zasięg to w grę wchodzi Diablo 3. Bez internetu wybór pada na GTA V.

10. Wyobraźcie sobie, że możecie stworzyć grę idealną, nie patrząc na budżet i możliwości – co to by było?
Tutaj niezmiennie pojawia się dylemat. Łukasz marzy o stworzeniu RPG w postapokaliptycznym świecie i historią, która skupi się na pobudzaniu zróżnicowanych emocji u graczy. Z kolei Krzysiek uwielbia samochody, dlatego jego wizja skupia się na wyścigach samochodowych, zapachem palonej gumy i całego grona licencjonowanych samochodów.

 

Ekipie studia życzymy sukcesów, a Was zapraszamy do śledzenia naszej strony – już wkrótce kolejny wpis 10 pytań do…!

O autorze:

Arek Grasela

Arek Grasela

Człowiek-przypominacz i pomysłodawca serwisu. Gracz niemal od urodzenia, a wolnych chwilach hobbystyczny pseudo-dziennikarz. Miłośnik popkultury i literatury, zawodowo grafik komputerowy, a od niedawna twórca gier.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze: