10 pytań do… Angry Angel Games

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Czy wiesz, że w Polsce gry wideo tworzy ponad 400 firm? W cyklu 10 pytań do… macie szansę je poznać, a także dowiedzieć się nad czym pracują i jakie mają plany na przyszłość. Gwiazdą dzisiejszej odsłony jest Angry Angel Games

1. Skąd pochodzicie?
Z Nowego Dworu Mazowieckiego. Zazwyczaj, jak ktoś nie kojarzy, co to za miasteczko, mówimy, że mamy lotnisko w Modlinie i wszystko staje się jasne.

2. Jak długo działacie?
Od około trzech, trzech i pół roku.

3. Jak zaczęła się Wasza przygoda w branży gier?
Janek: Najpierw pracowałem jako tester, później znalazłem ogłoszenie, w którym wydawca szukał młodych osób bez doświadczenia do przyuczenia od podstaw.

Asia: Moja przygoda zaczęła się od pomagania Jankowi w drobnych rzeczach, później tak mnie to wciągnęło, że zapragnęłam zajmować się grafiką na poważnie.

4. Ile osób pracuje w Waszym studio?
Dwie osoby, chociaż pierwszą grę Janek robił samodzielnie.

5. Jakie tytuły wydaliście?
Race & Destroy, wyścigówkę z trybem destruction derby oraz Help Me, Doctor!, symulację pracy lekarza na wesoło.

6. Nad czym obecnie pracujecie?
Nad grą wyścigową Exo Racing. Jest to gra z pogranicza symulacji i gry typu arcade. Spośród innych tytułów wyróżnia ją system Mod Maker, który pozwala graczowi na stworzenie od podstaw całkowicie nowej fizyki jazdy, zapisanie jej, eksportowanie i dzielenie się nią z innymi graczami. Gra będzie w trybie single player oraz online multiplayer. Do wyboru będą 53 samochody wyścigowe, 12 tras i tryb destruction derby. Ponadto wprowadzimy system dnia i nocy oraz customizację aut (lakier, felgi, spojler). Grać będzie można na klawiaturze, padzie lub na kierownicy.

Data wydania to pierwszy kwartał 2018 roku, ale już teraz można bezpłatnie pobrać wczesną wersję gry na naszej stronie: http://exoracing.pl/

Można nas również odnaleźć na Facebooku: Exo Racing i AngryAngelGames.

7. Jakie są Wasze plany na najbliższy rok?
Planujemy zakończyć pracę nad Exo Racing, wydać ją i od razu rozpocząć pracę nad następną grą.

8. Jak według Was będą wyglądały gry wideo za 10 lat?
Chcielibyśmy, żeby było jak w Star Treku. Wchodzisz do gry i wszystko jest po prostu prawdziwe, tyle że nie można zginąć naprawdę (wtedy gra się resetuje). A jak będą wyglądały na serio? Trudno to przewidzieć.

9. Jedna gra, którą byście wzięli na bezludną wyspę to…?
Coś o surwiwalu, The Forest?

10. Wyobraźcie sobie, że możecie stworzyć grę idealną, nie patrząc na budżet i możliwości – co to by było?
Chcielibyśmy stworzyć grę o piratach. Tyle że ta nasza, w przeciwieństwie, do np. Pirates Gold, byłaby bardziej realistyczna – krwawa, brutalna, z mocną fabułą. Bo piraci to nie byli sympatyczni panowie z papugą na ramieniu, którzy ratowali księżniczki i przeżywali rozmaite przygody. Historia piratów to historia bezwględności, okrucieństwa, ale i czasem bohaterstwa, honoru i lojalności wobec przyjaciół. Chcielibyśmy, żeby gracz sam zadecydował, jaki będzie jego pirat. Oczywiście, gra byłaby super-nowoczesna pod kątem rozgrywki i grafiki. Kto wie, może kiedyś taką stworzymy?


Ekipie studia życzymy samych sukcesów, a Was zapraszamy do śledzenia naszej strony – już wkrótce kolejny wpis 10 pytań do…!

O autorze:

Arek Grasela

Arek Grasela

Człowiek-przypominacz i pomysłodawca serwisu. Gracz niemal od urodzenia, a wolnych chwilach hobbystyczny pseudo-dziennikarz. Miłośnik popkultury i literatury, zawodowo grafik komputerowy, a od niedawna twórca gier.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Przeczytaj więcej:

O autorze:

Konkurs fury gaming
Konkursy

Konkurs! Wygraj gamingowy sprzęt od Fury!

Oprócz półki wypełnionej ulubionymi grami żaden gracz nie może funkcjonować bez odpowiedniego sprzętu! Szczególnie pecetowe granie wymaga wyjątkowych podzespołów. Z pomocą przychodzi więc Fury Gaming! Dzięki

Czytaj więcej »